BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
  Instrukcja Szukaj    
Instrukcja

BIP-Line wersja 1.10 (grudzień 2003)
Instrukcja dla użytkowników Biuletynu Informacji Publicznej

Spis treści
Struktura strony
Menu przedmiotowe
Wyświetlanie informacji
Wyszukiwanie informacji
Korzystanie z załączników

I. Struktura strony
Strona Biuletynu dzieli sie na trzy obszary:

1. Obszar nagłówka
Zawiera logo podmiotu udostępniającego informacje, logo BIP, będące odnośnikiem do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.gov.pl), oraz formularz wyszukiwania.

2. Obszar menu
Zawiera spis kategorii w jakie zostały pogrupowane informacje zawarte w Biuletynie. U dołu menu znajduje się licznik odwiedzin całego serwisu.

3. Obszar główny
Miejsce wyświetlania informacji

II. Menu przedmiotowe
Zawiera kategorie, w których umieszczone są informacje podlegające udostępnianiu. Po wybraniu kategorii w głównym obszarze wyświetlane są umieszczone w niej informacje oraz licznik odwiedzin danej kategorii.

III. Wyświetlanie informacji
Informacje sa dostępne po wybraniu odpowiedniej kategorii z menu. Każda informacja jest wyświetlana w formie skróconej, pełna zawartość jest dostępna po wybraniu przycisku "Więcej..." umieszczonego pod treścią skróconą. W widoku pełnym dostępne są dodatkowo dane na temat:

  • czasu dodania informacji
  • autora informacji
  • czasu i powodu modyfikacji informacji
  • osoby, która dokonała modyfikacji
  • poprzednich wersji informacji

IV. Wyszukiwanie informacji
Wyszukiwanie informacji jest możliwe poprzez wpisanie poszukiwanej frazy w okno wyszukiwania w obszarze nagłówka Biuletynu. Można również skorzystać z menu i wybrać "Wyszukwanie". Pozwala to zawęzić obszar wyszukiwania do wybranej kategorii.

V. Korzystanie z załączników
Każdy załącznik opatrzony jest informacją o typie pliku, oraz jego nazwie. Po wybraniu odnośnika "pobierz", przeglądarka pyta o sposób postepowania z plikiem (wyświetl/zapisz) - po wybraniu opcji "wyświetl", lub po zapisaniu pliku na dysku i nastepnie kliknięciu na ten plik, powinien uruchomić sie program skojarzony z danym typem plików - niezbędny do ich przeglądania. Jesli nie mogą Państwo wyświetlić danego załącznika, być może należy zainstalować na komputerze stosowne narzędzie, które to umozliwi. Poniżej lista takich programów - wszystkie są darmowe:

© 2003 Internet-Info